top of page
  • denik.cz

Nová zelená úsporám light. Dotace na bydlení budou i pro chudší

Aktualizováno: 7. 12. 2022

Na konci října odstartuje další dotační program Nová zelená úsporám. Tentokrát má pomáhat i s menšími projekty, jako je výměna dveří nebo oken. Žádosti budou jednodušší a peníze můžete dostat i dopředu.

Nová zelená úspora light má cílit i na domácnosti s nižšími příjmy a na snadno a rychle uskutečnitelné menší projekty, drobnější renovace jako je zateplení vybraných konstrukcí (například půda/střecha/strop) nebo i částečnou výměnu oken a dveří. Na jeden rodinný dům by mělo jít získat v součtu až 150 tisíc korun, a to i na dodavatelské nebo svépomocné práce. Protože má jít o peníze i pro ty, kteří nemají peníze, bude možné o dotaci žádat dopředu, formou zálohy. Zatím se vždycky účtovalo až zpětně.

Žádost o dotace by také měla být výrazně jednodušší než u dosavadních programů. Nebude potřeba energetický posudek ani projektová dokumentace. Jednoduše řečeno: že skrz nová okna těsní líp než stará, na to není potřeba energetický výpočet. Důležité budou fotografie a zpráva o provedených úpravách. V první fázi by se mezi žadatele měla rozdělit miliarda korun.


36 zobrazení0 komentářů

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page